Destilācijas izgudrošana

Cilvēki ražoja alus un vīnu jau 4000 gadus pirms mūsu ēras. Bet pirmie soļi destilēta spirta ražošanā tiek veikti 2000 gadus atpakaļ senajā Arābijā. Kaut gan ir iespējams, ka dažādi cilvēki to atklāja neatkarīgi viens no otra dažādos laikos.

Mūžīgas jaunības eliksīrs

Burvji un vārdotāji izmantoja destilācijas tehnoloģiju dziedniecisko eliksīru ražošanā. Alķīmiķi un mūki, izmantojot šo dzērienu, mēģināja atrast mūžīgas jaunības eliksīru un dzīves eliksīru.

Stipro alkoholisko dzērienu izgudrošana

Laika gaitā arābi noprata pielietot vieglo alkoholisko dzērienu (alus, vīns) destilācijas produktu perorāli, nevis tikai pielietot to ārēji. Tā parādījās alkohols. Leksikai, kuru izmanto destilācijas procesa aprakstam, piemīt arābu saknes. Vārds alkohols nav nekas cits kā arābu artikuls "al" un sakne "kohl", ko var tulkot kā "skaistums".

Dzērieni izvēlētiem

Senos laikos stiprus alkoholiskus dzērienus pasniedza tikai ķeizara pilī. Tolaik tikai izvēlētie varēja baudīt šos dārgos un grūti pieejamos dzērienus.

Saglabājot tradīcijas mūsu laikos

Weinberg aristokrātiska degvīna ražošanā pielieto tehnoloģiju, kuru izgudroja destilācijas dibinātāji senajā Arābijā 2000 gadus pirms mūsu ēras. Šī dzēriena ražošanas tehnoloģiskais process ir unikāls, ilgs un sarežģīts, jo Weinberg Destilate Manufactury izmanto speciālās senlaicīgas iekārtas – tādas pašas iekārtas izmantoja senajā Aleksandrijā.

Manuālā ražošana

Weinberg degvīns ir ekskluzīvs produkts un stingri ierobežots. Katrs ražošanas posms - no augļu vākšanas līdz pildīšanai pudelēs - tiek izpildīts manuāli. Manuālā ražošana nepieļauj ražot produktu lielos apjomos. Tiek ražots ierobežots pudeļu daudzums, katra pudele ir unikāls destilācijas mākslas darbs.

SIA "Weinbergs"
Tirgoņu 1, Cēsis
LV-4101, Latvija

Tālr.: (+371) 28266699
Tālr.: (+371) 25555311
Tālr.: (+371) 29178911
E-pasts: info@weinbergs.lv

CSSDA nominee