Skaistajā un senajā  Ziemeļlatvijas pilsētā Cēsīs 2009. gadā tika nodibināta Weinberga Destilātu Manufaktūra. Šeit top pasaules klases destilāti: degvīni. Manufaktūrā tiek izmantoti tikai dabīgi un īsti augļi un ogas. Šeit nekas nenotiek mākslīgi vai industrializēti. Tikai rūpīgs roku darbs, dabīgi augļi un individuāla pieeja katrai dzēriena pudelei, katrai tās lāsītei nodrošina augsto kvalitāti. Radīt augstvērtīgu alkoholu ir kā māksla, tāpēc „katra šeit radītā pudele ir kā atsevišķs mākslas darbs” – tāda ir Weinberga Destilātu Manufaktūras filozofija.

Manufaktūrā izmanto īpašu un antīku destilēšanas iekārtu. Tieši tādu, kādu lietoja jau senajā Aleksandrijā. Dzērienu ražošanā šeit tiek izmantota tehnoloģija, kādu to radīja destilācijas pamatlicēji jau senajā Arābijā pirms 2000 gadiem. Šī noslēpumainā dzērienu radīšanas māksla ir gājusi cauri gadu simteņiem. Tā viduslaikos tika izmantota klosteros dziedniecisku eliksīru veidošanā. Alķīmiķi un mūki ar tās palīdzību mēģināja atrast Mūžīgās Jaunības eliksīru un Dzīvības eliksīru. Eiropas karaļu galmos un pilīs tā ir radījusi dzērienus „izredzētajiem”. Tagad šī māksla atkal  ir atdzimusi un turpina savu ceļu  Weinberga Destilātu Manufaktūrā. Kas to lai zin – varbūt Weinberga Destilātu Manufaktūrā jau ir nejauši izdevies atklāt Mūžīgās Jaunības vai Dzīvības eliksīrus un tie atrodas kādā no pudelēm, nevienam par to pat nenojaušot?  Bet jebkurā gadījumā, vismaz pasaules klases degvīni ir katrā no pudelēm.


Ar ko atšķiras Weinberga Destilātu Manufaktūras destilāti no citiem ražotājiem?

Weinberga Destilātu Manufaktūra  izmanto gadsimtiem senu tehnoloģiju, kas atdala no destilātiem sīveļļas un fūzeleļļas, kuras ir atbildīgas par sīvu piegaršu parastos degvīnos un izraisa galvassāpes pēc to lietošanas. Weinberga destilāti  ir nepārspēti tīri un maigi un tiek ražoti no dabīgiem un īstiem augļiem un ogām. Manufaktūrā neizmanto nekādas krāsvielas vai aromatizētājus. Ūdens pievienošana netiek veikta mehāniski ar centrifūgas palīdzību, bet gan ļaujot destilātiem nostādināties nedēļām ilgi un atraisīt sevī to īpašās garšas un aromāta īpašības.


 

SIA "Weinbergs"
Tirgoņu 1, Cēsis
LV-4101, Latvija

Tālr.: (+371) 28266699
Tālr.: (+371) 25555311
Tālr.: (+371) 29178911
E-pasts: info@weinbergs.lv

CSSDA nominee